آموزشاسلایدرتخصصیمطلب علمی

احتمال مرگ زودرس زنان مبتلا به دیابت نوع دو تقریبا دو برابر بیشتر است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به نقل از نیوزویک، بر اساس تحقیقات جدید، زنان مبتلا به دیابت تقریبا دو برابر بیشتر از در معرض مرگ زودرس هستند.

بیماری متابولیک به طور متوسط 5 سال بیشتر از همسالان مرد، عمر زنان را کوتاه می کند. اگر سیگار هم بکشند این سه برابر می شود و به 15 سال می رسد .

یک مطالعه ده ساله نشان داد که یک شکاف جنسیتی چشمگیر در میزان مرگ و میر ناشی از دیابت وجود دارد. در این مطالعه فرض بر این بود که دیابت نوع دو تاثیر بیشتری بر سلامت مردان دارد اما نتایج مطالعه متفاوت با پیش فرض اولیه بود. دکتر آدریان هیلد، نویسند اصلی، از بیمارستان سلطنتی سالفورد در بریتانیا گفت که این یافته شوکه کننده بود. به عنوان مثال یک زن مبتلا به دیابت نوع دو ممکن است 5 سال کمتر از میانگین زنان در جمعیت عمومی زندگی کند اما دیابت نوع دو (شکل مرتبط با سبک زندگی ناسالم) در مردان شایع تر است و میتواند منجر به عوارضی مانند قطع عضو، بییماری قلبی و نارسایی کلیه شود.

هیلد و همکارانش امید به زندگی 12000 بیمار محلی را در طول یک دهه بررسی کردند و آن‌ها را با جمعیت عمومی مطابق سن و جنس مقایسه کردند. این تجزیه و تحلیل نشان داد که یک زن مبتلا به دیابت نوع دو 60 درصد شانس بیشتری برای مرگ زودرس دارد و 5 سال کمتر از یک همسال در جمعیت عمومی زندگی خواهد کرد.

“هیلد” گفت : مدلسازی ما نشان می دهد که دیابت نوع دو تاثیر بیشتری بر امید به زندگی زنان ، سیگاری ها و افرادی که در سنین پایین تر از 60 سال متوجه بیماری‌شان می شوند، دارد. همچنین افزود سیگار کشیدن طول عمر افراد مبتلا به دیابت نوع دو را کاهش می دهد. این حیاتی است که گروه هایی که در معرض بالاترین خطر قرار دارند نه تنها از افزاش خطری که با آن مواجه هستند، بلکه از اندازه خطر نیز آگاه شوند. این کار ممکن است باعث شود توصیه های بهداشتی که به آنها داده می ود را جدی تر بگیرند در نتیجه باعث شود تغییراتی را در سبک زندگی شان ایجاد کنند که کیفیت و طول عمرشان را افزایش دهند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا