آموزشاسلایدرمهارت

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای گیلان؛ تنها دانشگاه مأموریت محور هستیم که دانشجویان ما پس از فارغ‌التحصیلی کارآفرین می‌شوند و یا خوداشتغالی دارند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرگزاری های مهر، برنا، ایرنا و … دکتر رسول شمشادی بعد از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای پیشرو و تنها دانشگاه مهارتی کشور است، اظهار کرد: امروز دیگر کسی از کارآفرینی صحبت نمی‌کند بلکه دانشگاه‌ها باید طرح جامع برای حل مشکلات کشور ارائه دهند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان با اشاره به اینکه این مجموعه ۱۰۰ در صد دولتی و با دانشگاه‌های مادر تطابق دارد، افزود: تنها دانشگاه مأموریت محور هستیم که دانشجویان ما پس از فارغ‌التحصیلی کارآفرین می‌شوند و یا خوداشتغالی دارند.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از برنامه‌های درسی این دانشگاه بر پایه مهارت و حرفه آموزی است، بیان کرد: تمام برنامه‌های توسط ذی‌نفعان جامعه یعنی اصناف و فعالان حوزه کشاورزی، خدمات و صنعت نوشته می‌شود و تنها دانشگاه کارگاه و آزمایشگاه محور هستیم.

شمشادی با بیان اینکه بر اساس آمار وزارت کار ۹۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای مشغول به کار هستند، گفت: ۱۶ گروه انجمن صنعتی در گیلان داریم که بر اساس مدل هر دانشگاه یک صنعت و هر صنعت یک دانشگاه فعالیت می‌کنند و بازآموزی دانشجو در دل صنعت انجام می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی اولین مرکز رشد مهارتی در استان گیلان عنوان کرد: ۹ هزار دانشجو در سراسر استان گیلان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و ۶۰ کد رشته محل دوره کاردانی در این مجموعه وجود دارد.

شمشادی با بیان اینکه مجمع خیران و واقفان دانشکده تا دو ماه آینده تشکیل می‌شود، بیان کرد: این مجمع فرصتی برای کمک خیران به دانشگاه و دانشجویان بی بضاعت فراهم می‌کند و در صورت همکاری صنعت آمادگی داریم محصولات دانشجویان را در ۱۸۰ دانشکده و آموزشکده تبلیغ کنیم.

وی با اشاره به ایجاد واحد خواهران در صومعه سرا گفت: آمادگی ایجاد واحد خواهران دانشگاه فنی و حرفه‌ای در شرق استان گیلان را داریم و برای این منظور نیازمند مساعدت خیران نیز هستیم تا دختران استان برای تحصیل نیازی به مراجعه به استان‌های مجاور ندارند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان ادامه داد: ۵ هزار نفر جمعیت دانشجویان این مرکز علمی در سال ۹۷ بوده که با پیگیری‌های انجام شده هم اکنون به ۹ هزار دانشجو رسیده است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا